Geoblog.pl    louis    Podróże    Gorąca prośba do "blogowiczów" o rady, wskazówki, podpowiedzi...    Czechy - Morawy
2019

Czechy - Morawy

Czechy
Czechy, Ostrawa

Tym razem Czechy…
W samej Pradze oczywiście już byliśmy, tak jak zapewne każdy z blogowiczów, wszystko to, co tam „obowiązkowo” trzeba było zwiedzić, rzecz jasna zobaczyliśmy, lecz akurat teraz już nie o nią samą nam chodzi, ale o jakiś wygodny pobyt w okolicach Ostrawy. Tak się bowiem zawsze składało, że ilekroć przez Czechy w drodze na południe przejeżdżaliśmy, to za każdym razem na jakiś czas (choć niestety na niezbyt długi) gdzieś na Morawach stawaliśmy „na popas” w celu odpoczynku w długiej podróży samochodem.
No i nie ukrywam, że akurat właśnie tam zawsze czuliśmy się najlepiej, Morawy są przecież w całych Czechach chyba najbardziej klimatyczną krainą, więc gdyby nam się kiedyś ponownie udało tam znaleźć..?
Toteż moje kolejne pytanie-prośba; czy zna ktoś tam jakieś fajne niedrogie lokum (agroturystyczne na przykład), które mógłby nam polecić..? Owszem, wokół Ostrawy oraz na całej trasie do Brna poprzez Ołomuniec można się „zahaczyć” w wielu wygodnych i łatwo dostępnych miejscach (hoteliki czy domki), ale może jednak ktoś z was miałby „w zanadrzu” coś wyjątkowo atrakcyjnego i nam te ofertę po prostu pod nos podsunąć..?
Nasza wdzięczność gwarantowana.

03.05.2020 - 03.05.2020