Geoblog.pl    louis    Podróże    Różne zdjęcia ze świata    Brzegi Orinoko
2020

Brzegi Orinoko

Wenezuela
Wenezuela, Puerto Ordaz

Jeśli się komuś wydaje, że ten nasz zwariowany świat już kompletnie umiera, że Przyroda wręcz na naszych oczach dogorywa, to może te kilka załączonych poniżej zdjęć pozwoli jednak uwierzyć w to, że może te wieszczone przez wielu klimatologów prognozy zagłady są jednak nieco przedwczesne..?
Bo owszem, ludzkość czyni wszystko, aby sobie zaszkodzić, ażeby nasze naturalne środowisko swoją działalnością wyniszczyć, co zresztą w wielu regionach świata zdecydowanie „się udało”, ale czasami wydaje się, że jednak Natura aż tak głupia nie jest i jakoś wciąż jeszcze daje sobie radę.
Poniżej kilka zdjęć brzegów wenezuelskiej rzeki Orinoko, w pobliżu wysepki Pagayo, zrobionych podczas żeglugi do położonych około 200 mil od Atlantyku portów, Puerto Matanzas oraz Puerto Ordaz. Na tych fotkach widać wyraźnie wciąż jeszcze gęstą i zdrowo prezentującą się prawdziwą południowoamerykańską dżunglę. Zatem, może jeszcze nie jest aż tak źle..?

03.05.2020 - 03.05.2020

02.05.2020 - 22.08.2020